Радіація: Історія Чорнобиля

Ігровий AR-додаток для Національного музею “Чорнобиль”

Національний музей “Чорнобиль” — історія величезної трагедії для всього світу. Історія про те, як найвеличніший винахід людства, що пророкував перемогу над всесвітом, обернувся проти своїх винахідників і забрав тисячі життів.

Важко підрахувати справжні наслідки катастрофи. У 2007 році Нью-Йоркська академія наук видала книгу Chernobyl: Consequences of the Catastrophe for People and the Environment. В ній порівняно смертність в причорнобильских зонах колишнього СРСР до 1986 року і після нього. В досліджені сказано, що за два десятиліття чорнобильська катастрофа призвела до передчасної смерті 985 тисяч людей.

Склад групи

Представниця культурних інституцій:

Юлія Соловей

UX/UI дизайнер:

Юлія Зінько

3D спеціаліст:

Богдан Чеповий

Розробниця:

Вероника Рудыка

Ментор:

Олександр Гришин

Проблема

Команда проекту спілкувалася із представником музею та провели інтерв’ювання відвідувачів, аби виявити ключову потребу музею. І от що дивно: виходячи з музею, відвідувачі так і не зрозуміли, що таке радіація.

Дійсно цікаво, адже побувавши в музеї, де головною темою є сила радіації і не зрозуміти нічого щодо причин її виникнення — історія, яку терміново потрібно доопрацювати.

Рішення

Команда проекту розробила інтерактивний AR-додаток, що за допомогою інформаційно насиченої гри допомагає розібратися:

- що таке радіація;

- як вона працює ;

- який вплив має на середовище.

Фактично — це гейміфікована історія про ліквідацію Чорнобильської катастрофи, де гравець евакуює людей, знешкоджує наслідки аварії та керує технікою ліквідаторів.

Наразі ігровий час додатку - 5 хвилин, але згодом він поповнюватиметься новими місіями і виросте у повноцінну освітню гру.

Щоб пройти гру, не обов’язково знаходитись в музеї. Грайте, навчайтесь і розповідайте про додаток близьким людям, щоб історія Національного музею Чорнобиль стала зрозумілою та доступною кожному.