Sensorama Blog

Віртуальна реальність перестає бути розкішшю

Ти читаєш цей текст, але як тільки сервер вийде з ладу — і ця стаття, і купа іншого контенту перестане існувати. Ти бачиш ці літери, але, по суті, їх не існує — є лиш дисплей та сервер. Одна направлена електромагнітна хвиля — і залишиться лише чорний екран та важка залізна коробка, а от тексту не буде. Він і реальний, і ні.

Раніше було так: все, що нас оточує - реальне. Проте тепер можна вдягнути окуляри, і світ зміниться без жодного супергеройського зусилля. Якщо мозок стверджує, що він щось бачить — отже це “щось” реальне, хоч і знає, що ні. Реальність суб’єктивна, існуєш лиш ти та твої відчуття. Чим більше відчуттів задіяно — тим реальність правдивіша.

Ще кілька років, і у VR ми будемо торкатись об’єктів і відчувати їх у спеціальних рукавицях, а поки що так. VR — це вже не вигадки, кожен з нас може стати Нео за 20 баксів, тільки без дротів у хребті та капсул зі слизькою рідиною. Ось і майбутнє — привіт, ми на тебе зачекалися!

Oculus quest: нові реальності в загальному доступі

До речі, про дроти у спині. Вийшов Oculus Quest — бездротова VR-система, що більше на зковує рухи. І цей винахід крутіший за бездротові навушники, розумієш?

Основний комплект — оптична гарнітура та два контролери. Жодних дротів, все працює на батарейках, і ти не впадеш на підлогу, зачепившись ногою за кабель. Хіба що за той, який від пилососа. До гарнітури більше не потрібен комп, лише телефон на андроїді чи айфон. Це значить, що ти пірнатимеш до цифрової реальності де потрібно, хоч посеред вулиці. До гарнітури вмонтовані навушники та мікрофон, тепер не потрібно грузити на голову ще і ще одне приладдя. Але якщо вас не влаштує якість звуку, то в самій гарнітурі є порти 3,5 мм. У системі використана технологія Oculus Guardian, що окреслює межі ігрової зони та допомагає не вдаритись коліном о шафу чи бабусине трюмо, яке вже пізно реставрувати.

Ще цікаво, в деяких іграх або середовищах не потрібні контролери, через те, що Окулус трекає ваші руки, і вони стають інструментом взаємодії з віртуальним оточенням.

Щодо недоліків, то у системи найнижчий фреймрейт з усіх систем на ринку, — 72Hz, — що, скоріш за все, є побічним ефектом бездротової передачі даних.

За словами канадського блогера Марка Спарела, система дуже важка і вже після двох годин гри, шия втомлюється, навіть якщо ви не бігали та грали, а лише дивилися кіно.

Facebook horizon: відсутність ніг та завжди кльова зачіска

Поговорили про Окулус Квест, тож як не розповісти про Facebook Horizon — логічне еволюційне продовження соцмережевого гіганта.

Facebook анонсували VR-гру Facebook Horizon, що являє собою величезний світ, в якому гравці будуть взаємодіяти для ігор, творчості та нетворкінгу.

У грі не буде місій, а тільки можливості робити щось круте — проектувати, малювати, літати і жити без ніг. Так, ноги для персонажів-аватарів розробникам видались зайвими, але то нічого. Головне що реальні лишаться на місці.

Тож, які ще можливості нам надає Facebook Horizon? Завдяки новинці ти зможеш мандрувати країнами, не перетинаючи ні кордони, ні межі власної кімнати. Ти зможеш опинитися в Іспанії, а через 15 секунд вже на Сейшелах.

Тільки уяви, всі твої друзі з різних країн буквально в метрі від тебе, або ще ближче, якщо ти дозволиш. Також це можливість для появи все більшої кількості нових та цікавих знайомств.

Великим плюсом Facebook Horizon є те, що він фактично відсікає токсичне спілкування. Користувачі зможуть отримувати допомогу так званих Horizon Locals — місцевих зберігачів спокою, які будуть допомагати гравцям припиняти спілкування з недоброзичливцями.

За допомогою Facebook Horizon ти тепер можеш не перейматися з приводу зовнішнього вигляду, адже у віртуальній реальності ти завжди будеш виглядати на всі 100% і змінювати зачіски хоч кожен день.

VR-гра Medal of Honor: Above and Beyond — відчути Другу світову

Також на Oculus Connect 6 оголосили, що студія Respawn Entertaiment в партнерстві з Oculus Studios випустить VR-гру Medal of Honor: Above and Beyond.

У цій грі все максимально реально, можно побачити та торкнутися всіх предметів, які були раніше: чи то вініловий програвач, грамофон, іграшки того часу, пилососи перші, колекційні зменшені копії машин тощо.

Ви зможете на собі відчути емоції та переживання, які, можливо, відчували наші родичі, близькі, люди, які допомогли нам жити в мирі.

Також великим плюсом Above and Beyond є те, що вона допоможе у вивченні історії. Частина гри — фільм, учасником якого станеш саме ти.

Live Maps — 3D-копія всього світу: побачити новий ремонт сусіда, не встаючи з крісла

Мапу можна буде дивитися саме через віар-окуляри. Ти будеш бачити, де є ти і всі речі, що тебе оточують. Якщо відбуватимуться зміни в навколишньому середовищі — новий білборд, новий магазин чи нові дерева, посаджені в парку, — Live Maps будуть редагуватися та оновлюватись автоматично.

Також Live Maps будуть допоможуть під час екскурсій: наприклад, покажуть і розкажуть, що було раніше та які проекти зараз в роботі. Уяви собі, ти йдеш по парку взимку, коли вже всі птахи полетіли, вдягаєш окуляри віртуальної реальності і тепер ти можеш бачити лебедів, та за бажанням їх погодувати.

Live Maps зроблять найголовніше - родичі стануть ближче. Тепер за допомогою цих карт ти можеш бачити свою родину, де би ти не був, більш реально в об’ємному, ніби живому форматі.

Останнє, про що хочеться сказати — віртуальна реальність продається в магазинах. Це не рідкість, не ексклюзив і не розкіш. Новітня гарнітура коштує дешевше за останній айфон. Отже, я і ти вже можемо опинитись в іншому, абсолютно іншому, вимірі — без кордонів, законів і спогадів. Звісно, колись ми у нього навіть переселимся, якщо кліматичні умови не зміняться, і людство, як вид, існуватиме тільки у камерах схову. Але сподіваємось, що це лише вигадки голівудських фантастів.