VR-екскурсія Відкритим архівом українського медіа-арту

VR-додаток для Відкритого архіву українського медіа-арту

ВАУМА створено з метою збереження та популяризації українського медіа-мистецтва: відеоарту, відеоінсталяцій, нет-арту, інтерактивних інсталяції, саунд-арту, медіа-активізму тощо.

Робота над архівом почалася у 2008 році як незалежна дослідницька ініціатива, що нині охоплює історичний період з 1991 по 2015 рік. Всі проекти описуються та архівуються, аби стати частиною історії та культурної пам'яті.

Склад групи

3D спеціалістка:

Олена Бабко

Розробниця:

Світлана Шимко

Представниця культурних інституцій:

Катерина Лебедєва

UX/UI дизайнер:

Сергій Ірхін

Ментор:

Максим Рибка

Проблема

Сайт архіву постійно перебуває у стадії поповнення новими матеріалами і творами, відповідно до часу їх офіційної передачі та опрацювання. Але до нині сайт не має фізичної локації.

Аби представити твори у новій аудіовізуальній площині, кураторка ВАУМА звернулася до Sensorama Academy, щоб разом створити нову стратегію взаємодії користувача з архівом — у віртуальній реальності.

Рішення

На основі спілкування та інтерв'ю з відвідувачами сайту та аналізу статистики було виявлено персону, що є показовим користувачем такого додатку. Команда проекту назвала її Дослідник(цею). Це студент(ка), викладач(ка) та взагалі будь-яка інша людина,що небайдужа до медіа чи мистецтва.

Ціль її дослідження - зануритись у тематику, віднайти нові артефакти або зв’язки між вже наявними артефактами, дослідити твори конкретного митця, сформувати власну підбірку об’єктів для подальшого вивчення або розповсюдження.

В основі додатку ідея підбірок, або Колекцій. Користувач, що не має досвіду знайомства з темою українського медіа-арту нині зможе переглянути декілька заздалегідь створених тематичних колекцій, а надалі — створити власні.

Ключовим інструментом представлення Колекції є Таймлайн: інструмент, що інтуїтивно та наочно показує всю колекцію в хронологічному порядку.

Додатковими інструментами роботи з колекцією є Категорії та Теги — додаткові метадані, що виявляють менш очевидні зв’язки між об’єктами, ніж звичні параметри “рік” або “автор”.